Bant sistemi kauçuk malzemeden oluşan konveyör türüdür.  Ağır yük gerektiren ürünlerin taşınmasında en çok tercih edilen konveyördür. Yüksek dayanıklılığa sahip ve en zor şartlar altında verimli çalışabilmektedir. Kauçuk bantlı konveyörlerde genelde düz ve darbe konveyör ruloları kullanılmaktadır. Taş, çakıl, kum, toprak, gübre gibi hafriyat malzemelerin taşınmasında tercih edilmektedir.

  Kauçuk Bantlı Konveyör Avantajları;

  1. Darbeye ve yüksek ısıya karşı dayanıklıdır.
  2. Diğer bantlı sistemlere göre dayanıklı olduğundan ağır sanayide kullanımı uzun yıllarda hesaplıdır.
  3. İş yükünü büyük derecede düşürür.
  4. İç ve dış ortamlara karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir.

  Kauçuk Bantlı Konveyör Kullanım Alanları;

  Zor şartlar altında taşıma işlemi gerçekleştirilebilecek ağır sanayi sektörlerinde tercih edilmektedir. Taş, kömür gibi Maden ocakları, mermer sanayi, inşaat malzemeleri üretim fabrikaları en sık bu konveyör türünü kullanmaktadır. Hurda malzemelerin taşınmasında, ağır yüklerin taşınmasında tercih edilmektedir.

  Bant tipi kimyasal ürünlerin taşınmasında nitril kauçuk (NBR) malzemesi tercih edilmektedir bu sayede konveyör banttın ömrü uzatılmış olur.

  Bant kalınlığı kullanım amacına göre ve taşınacak malzemeye göre değişkenlik gösterir.

  Konveyör tipi kullanıma şekline göre düz, dikey ve dönüşlü şekilde imal edilmektedir.

  İhtiyacınız doğrultusunda istenilen açı, bant tipi, bant kalınlığı ve ölçüde Kauçuk Bantlı Konveyör sistemi firmamız tarafından yapılmaktadır. Yüksek kalite ve dayanıklı sistemlerin kurulumu için telefon numaramızdan bilgi isteyiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.